kurumsal hediye

Kurumsal Hediye Önerileri

Pek çok işveren, çalışanlarının işe bağlığını ve maksimum verimlilikte çalışmalarını dilemektedir. Bu verimliliğin ve bağlılığın arttırılması için şirketler çeşitli yöntemleri kullanmaktadır. Kurumsal hediye fikirleri de bu yöntemlerden birisidir. 

Kurumsal hediyeler, şirketin iş ilişkilerini büyütmesi bakımından oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bunlar çeşitli kategorilerden oluşmakta olup her zevke uygundur. Kurumsal hediye hem şirketin adını duyurmak için hem de maddi konularda oldukça önemli faydalar sunmaktadır. Bunları maddelemek gerekirse:

 • Şirket ilişkilerini güçlendirme
 • Markanın bilinirliğinde artış
 • Az yatırım ile yüksek geri dönüş

Sonuç olarak, kurumsal hediye vermek firma için olumlu karşılıkların alınabileceği bir uygulamadır. Bu uygulama markanın tanınmasında da büyük rol oynadığı için şirkete büyük katkılar sunmaktadır diyebiliriz. 

Kurumsal Hediye Kutusu Nasıl Olmalıdır?

Çalışanların üzerinde olumlu bir etki yaratan kurumsal hediye paketleri, pek çok farklı kategoride olabilirler. Bu paketlerde önemli olan bazı noktalar vardır. Bunlardan birisi de verilecek olan hediyenin çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik olmasıdır. Ramazan ayı gibi önemli günlerde gıda paketleri verilmesi buna verilebilecek güzel örneklerdendir. 

Diğer bir nokta ise kurumsal hediye paketlerinin şirketi anımsatacak nitelikte bir kutu olmasıdır. Bunun yanı sıra, hediye paketleri hazırlanırken etkisinin olabildiği kadar büyük olması, dikkat edilecek unsurlar arasında yer alır. Bunun için ise hediye kutusunun üzerine kurumsal hediye notları eklemek faydalı yöntemlerden birisidir.

Kurumsal Hediye Fikirleri Nelerdir?

Hediyelerin çalışanları memnun etmesi işe olan ilgiyi de arttırmaktadır. Ayrıca şirket içinde hediyeleşme geleneğinin pozitif etkileri görülebilir. Bu etkiler motivasyon kaynağıdır denebilir. İlişkinizi etkileyebilecek, işinizi büyütebilecek, adınızı duyurabilecek her kuruma hediyeler verilebilir.  Örneğin; şirket çalışanlarına, mevcut veya potansiyel müşterilere, tedarikçilere ve bazen de hayır kurumlarına kurumsal hediye verilebilmektedir.

Kurumsal hediye kutuları seçenekleri oldukça fazladır. Bu hediyelerin seçimi şirkete, zevke ve amaca göre değişiklik gösterebilir. Peki kurumsal hediye fikirleri nelerdir? Bunları sizler için liste haline getirdik:

 • Gıda kolileri
 • Kişiye özel ajanda 
 • Metal kartvizit
 • İsim yazılı kalemler, bardaklar, cüzdanlar
 • Çakmak
 • Şekerleme kutusu

Özetle, kurumsal hediyeler kişiye özel isimli bir şekilde veya ihtiyaca yönelik olabilirler. Şirketler bu hediyeler sayesinde çalışanlardan ve diğer şirketlerden olumlu geri dönüşler alınabilmektedir. Bunun yanı sıra bir işverenin çalışanlarının ve diğer şirketlerin özel günlerinde verdiği hediyelerle onların yanında olduğunun göstermektedir. Bu da şirket içerisinde manevi bir bağ olmasını sağlamaktadır.

Kurumsal Hediye Notları Nasıl Yazılmalıdır?

Bir hediyede yaşanan duyguyu kâğıda dökmek, manevi değer taşımaktadır. Kurumsal hediye verirken de bu yazıların önemi oldukça büyüktür. Verilen hediyenin yanına hissedilenleri veya iyi dilekleri sunmak nezaketli bir davranıştır. Peki kurumsal hediye notları nasıl yazılmalıdır? 

 • Üsluba dikkat ederek
 • Hediyenin veriliş amacına göre yazarak
 • Hediye verilecek kişinin makamına dikkat ederek

Bu konularda titiz davranarak hediyelerin verilmesi daha uygundur. Çünkü hediyeyi alan kişinin notu anlayabilmesi ve bu nottan memnun olması ön koşuldur denebilir.

Kurumsal hediye seçeneklerimizi incelemek için hemen tıklayın!

Hediye Kutu Hazırlama Nasıl Yapılır?
Terfi Hediyesi Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Son İncelediklerim Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler