hediye için teşekkür mesajı nasıl yazılır

Hediye için Teşekkür Mesajı Nasıl Yazılır?

Hediye için teşekkür mesajı göndermek; ailenizden birine, arkadaşınıza veya iş yerinden bir çalışma arkadaşınıza size aldıkları hediyeden ne kadar memnun olduğunuzu göstermenin bir yoludur. Nitekim hediye almak kadar hediyeye teşekkür etmek, bunun için özel bir zaman ayırarak teşekkür mesajı yazmak da çok nazik bir davranıştır. 

Hediye için teşekkür mesajı yazmak, özel bir beceri değil yazdıkça geliştirilebilecek, insanların hayal gücünü ortaya koyarak minnettarlıklarını gösterebilecekleri bir yöntemdir. Teşekkür nedeni ne olursa olsun, metnin temel ana fikri yazarın teşekkür etme eylemi olmalıdır. Arkadaşa hediye için teşekkür mesajı, aileye, sevgiliye veya eşe yazılabilecek samimi ve içten mesajlar olabileceği gibi iş arkadaşlarına, patrona, öğretmene yönelik resmi ve daha seviyeli mesajlar da yazılabilmektedir.

Sevgiliye hediye için teşekkür mesajı içeriğinde daha duygusal betimlemelere yer verilebilir. Aynı şekilde eşe hediye için teşekkür mesajı yazarken de minnettarlık duygusu dışında sevgi sözcüklerine de yer verilebilir. Özellikle profesyonel iş ilişkilerinde karşılıklı jestler ile hediyeler göndermek çok yaygındır. Bu hediyeleri teşekkürsüz bırakmamak ve yazılı metinler hazırlamak en uygun geri dönüt olacaktır. 

Toplu teşekkür mesajlarının yanı sıra kişiselleştirilmiş özel hediye teşekkür mesajları yazmak daha profesyonel görünecektir. El yazısı teşekkür mesajı hazırlanıyorsa, bir zarfın içerisinde teslim edilmesi gerekecektir. Hediye için teşekkür mesajı tamamlandığında mutlaka isimlerin doğru yazılıp yazılmadığı, imla ve noktalamalar kontrol edilerek alıcıya iletilmelidir.

 

Gelen Hediye için Teşekkür Mesajı Ne Yazılır? 

 

Gelen hediye için teşekkür mesajı yazarken, mesaja öncelikle muhataba hitap ederek başlanmalıdır. Merhaba ve benzeri bir selamlama ile giriş cümlesine başlanılması uygundur. Teşekkür edilen kişi ile yakınlığınıza bağlı olarak samimiyetin ayarlanması gerekmektedir. Çok yakın bir arkadaşınız veya samimi bir tanıdığınız ise başlangıçta muhatabın ilk ismini kullanmakta bir sakınca yoktur. Ancak resmi bir ilişki veya iş ilişkisi içerisinde bulunduğunuz bir muhatap söz konusu ise “Bey” ve “Hanım” ifadelerine yer vermekte yarar vardır. 

Devamında teşekkür etme sebebi ile birlikte minnettarlık ifadesine yer verilmelidir. Hediye için teşekkür ettiğiniz metin içerisinde mutlaka yer almalıdır. Birkaç spesifik özelliğine odaklanarak beğeninizi netleştirebilirsiniz. Fazla aşırıya kaçmak veya abartılı tepkiler içeren bir mesaj, uygun değildir. 

Karşı tarafa oldukça samimi, net ve açık bir mesaj iletilmelidir. Göndericiyi mutlu edecek birkaç detaya da yer verilebilir. Örneğin; hediyeyi ne sıklıkla kullandığınız, en son kullandığınızda etrafınızdakilerden aldığınız olumlu yorumlar gibi eklemeler ile teşekkür mesajını somutlaştırmak mümkündür. Sonucu ise tekrar ana fikir ile bağlayarak bitirmek gerekmektedir. Kısaca en sonda tekrar hediye için teşekkür ettiğinizi söyleyerek hediye için kısa teşekkür mesajınızı sonlandırabilirsiniz.

 

Hediye için Kısa Teşekkür Mesajı Örnekleri  

 

  • Murat Bey merhaba. Firmanızı temsilen gönderdiğiniz yılbaşı hediyeleri için çok teşekkür ederim. Özellikle Türk kahveleriniz çok lezzetli görünüyor. Departmanınız ile müsait bir zamanda bir araya gelerek gelecekteki olası iş birliklerimizi konuşmak istemekteyiz. Zaman ayırdığınız ve hediyeleriniz için tekrar teşekkür ederim. Gelecekte başarılı ilişkimizi sürdürmeyi umuyorum, saygılarımızla. Selin GÖÇER / XYZ Mobile
  • Çok sevgili anneanne ve dedeciğim merhaba. Umarım iyisinizdir. Gönderdiğin hediye kutusu için çok teşekkür ederiz. Ben de kardeşlerim de şimdiden pembe bukete bayıldık. Ziyarete geldiğimizde sizleri görmek için sabırsızlanıyoruz. Sana sevgilerimizi gönderiyorum, tekrar teşekkürler. Torununuz Gülin.

 

 Arkadaşa Hediye için Teşekkür Mesajı Örnekleri 

 

  • Sevgili Hale merhaba. Seni doğum günümde gördüğüm için çok mutluyum! Aldığın o güzel “Çay keyfi Hediye Kutusu” için çok teşekkür ederim, en kısa zamanda denemek için sabırsızlanıyorum. Yakında görüşmek dileğiyle, tekrar teşekkür ederim. Arkadaşın Merve
  • Nursena merhaba. İş yerime gönderdiğin hediye kutusu için çok teşekkür ederim. Masamda her gördüğümde seni hatırlayacağım. Özellikle en sevdiğim renk olan Pembeyi tercih etmen çok ince. Çok teşekkürler. Her şey gönlünce olsun. Hatice Yüksek

 

Eşe Hediye için Teşekkür Mesajı Örnekleri 

 

  • Sevgilim merhaba. Yıl dönümümüzde bana bu kolyeyi göndermen çok romantikti. Bu harika jestin için çok teşekkür ederim. Benim için çok şey ifade ediyor… Beni nasıl gülümseteceğini, ne istediğimi biliyorsun. Canım kocam çok teşekkür ederim. Eşin Handan
  • Canım eşim. Bana karşı çok düşünceli olduğun için teşekkür ederim. Alışverişe gitmeyi sevmediğimi biliyorsun. Bana bu kadar kullanışlı bir hediye kutusu yollaman beni çok mutlu etti. Seni seviyorum. Eşin Celil

Yukarıdaki örnekleri inceleyerek sevdiklerinize çok basit bir şekilde teşekkür mesajı hazırlamanız mümkün olacaktır. Hediye kimden gelmiş olursa olsun karşı tarafa cevaben bir teşekkür mesajı göndermek nazik görünecektir. 

Hediyeniz için hazırladığınız teşekkür mesajlarına ek olarak, karşı tarafa hediye göndermek istediğiniz durumlarda Kutu Delisi’ni ziyaret ederek hediyenizi hazırlayabilirsiniz. Bir kutu hediye etmeniz durumunda sizin de teşekkür mesajı almanız kaçınılmaz olacaktır! 

Değişik Doğum Günü Hediyeleri
Duygusal Öğretmenler Günü Mesajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Son İncelediklerim Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler