öğretmenler günü mesajları

Duygusal Öğretmenler Günü Mesajları

Duygusal Öğretmenler Günü mesajları, öğretmenlerin bizde taşıdığı değeri en iyi şekilde anlatmamızı sağlayan yöntemlerin başında gelir. Öğretim hayatı boyunca öğretmenler, en değerli kişilerdir ve hayatımızı şekillendirirler. Dolayısıyla en önemli günlerden birisi olan Öğretmenler Günü’nde onları asla unutmamak gerekir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olarak ilan edildiği 24 Kasım, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Herkesin hayatına dokunan, rehberlik eden öğretmenlere duyulan minnet ve sevgi, onlara adanan bu özel günde dile getirilebilir. Bu değerli günde sevgili öğretmenlere, en güzel hediyelerle birlikte özel mesajlarda yazılabilmektedir. Her öğrenci için önemli bir yeri olan bu günde, duygusal Öğretmenler Günü mesajları yazılı ya da sözlü olarak onlara iletilebilir.

Öğretmenler Günü Mesajı Nasıl Yazılır?

Okula giden her öğrencinin üstünde büyük hakkı olan öğretmenlerimizin günü, her sene kasım ayının 24’ünde kutlanıyor. Bu özel günde öğrenciler de onlar için en güzel Öğretmenler Günü mesajı hazırlar. Bu mesajlar ile değerli öğretmenlerimize içten duygularımız aktarabiliriz. Duygularımızı anlatmak için başvurduğumuz ve onları mutlu edecek bu mesajlar, kısa ya da uzun cümlelerden oluşabilir.

Hazırlanan duygusal mesajlar okulda öğretmenlere yazılı olarak ya da bir hediye ile beraber verilebilir. Bunun yanında sadece mesaj olarak verilmesi uygun olabilir. İşte bu noktada duygusal Öğretmenler Günü mesajları, günümüzde öğretmenlerin sosyal medya hesapları üzerinden de iletilebilir. Facebook, Twitter, Instagram üzerinden onlara sevgi dolu kelimeler yazılır. Mesajlar yazılırken, her zaman içten gelen duygularla, samimi kelimeler kullanılır.

Kısa Öğretmenler Günü Mesajı Örnekleri

Coşkuyla kutlanan Öğretmenler Günü’nde mesajlar, kısa ama samimi kelimelerle aktarılabilir. Öğretmenler Günü mesajı kısa olarak şu örneklerde olduğu gibi yazılabilir:

 • Değerli öğretmenim bana öğrettiğiniz her şey için tüm içtenliğimle teşekkürlerimi sunarım.
 • Canım öğretmenim! İyi ki benim öğretmenim oldunuz. Dünyamı değiştirdiğiniz için size çok minnettarım.
 • Hayatıma kattığınız tüm değerler için teşekkür ederim öğretmenim. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun. 

Örneklerde görüldüğü gibi bu özel günde öğretmenlere içten gelen pek çok farklı Öğretmenler Günü kutlama mesajı yazılabilir.

Uzun Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı Örnekleri

Anlamlı güzel Öğretmenler Günü mesajları, uzun olarak da sevgili öğretmenlerimiz için hazırlanabilir. Dolu dolu duyguların ifade edildiği Öğretmenler Günü mesajlarından bazıları ise şöyledir:

 • Beni hayata hazırlayan ve sabırla yetiştiren sevgili öğretmenim, hayatımı güzelleştirdiğiniz için çok teşekkür eder, minnetlerimi saygıyla bildiririm. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun canım hocam.
 • Hayatımda unutulmayacak izleri bırakan, benim ben olmamı sağlayan değerli öğretmenim, Öğretmenler Günü’nüzü en içten duygularımla kutlar, ellerinizden öperim. Sizin sayenizde olduğum kişiden gurur duyuyor ve sizi her an saygıyla anıyorum.
 • Eğitim hayatım boyunca gösterdiğiniz bütün fedakarlıklar için çok teşekkür ederim, değerli öğretmenim. Üzerimde olan emeğinizi hiçbir gün unutmayacağım. Öğretmenler Günü’nüzü kutlar, daha nice çocuğun hayatını güzelleştirmenizi dilerim.

Uzun olarak ifade edilen bu mesajlar ile öğretmenleri her zaman mutlu etmek mümkündür. Onlara duyulan sevgi ve saygı, bu duygusal Öğretmenler Günü mesajları ile en iyi şekilde belli edilir.

Arkadaşa Öğretmenler Günü Mesajı Ne Gönderilir?

Değerli özel günlerden biri olan Öğretmenler Gününde, öğretmenlik mesleğini icra eden arkadaşlara da kutlama mesajları yazılır. Öğretmenler Günü mesajı arkadaşa pek çok farklı şekilde yazılabilir. Bu bağlamda yazılabilecek bazı mesajı örnekleri ise şu şekilde sıralanır:

 • Canım arkadaşım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutlar, eğitim hayatında başarılar dilerim. Dünyanın en iyi öğretmeni sensin! 
 • Sevgili can dostum Öğretmenler Günün kutlu ve mutlu olsun! Eşsiz ışığın ile binlerce çocuğu aydınlatman dileğiyle…
 • Öğretmenler Günün kutlu olsun, sevgili arkadaşım. Meslek hayatın boyunca hep mutlu ve başarılı olmanı dilerim.

Öğretmenler Günü mesajı arkadaşa pek çok farklı şekilde yazılabilir. Bu mesajlarla arkadaşlara verilen değer ve onların hayatımızdaki önemi de en iyi şekilde ifade edilir.

Eşe Öğretmenler Günü Mesajları Örnekleri

Öğretmen olan eşlerin Öğretmenler Günü her yıl 24 Kasım’da sevgi dolu sözlerle kutlanır. Eşe Öğretmenler Günü mesajları örnekleri ise şunlardır:

 • Kıymetli eşim, Öğretmenler Günü’nü kutlarım. Mesleğine duyduğun tutkuyla harika çocuklar yetiştireceğinden eminim.
 • Canım eşim, Öğretmenler Günün kutlu olsun. Seçtiğin bu zor ama kutsal meslekteki başarınla gurur duyuyorum.
 • Hayatımdaki en değerli insan, Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Binlerce insanın hayatını değiştireceğin güzel günleri görmeni dilerim. 

Öğretmen olan eş için ifade edilen bu kutlama mesajları onların kendilerini özel ve değerli hissetmesini sağlar ve onları mutlu eder. 

Atatürk’ün Öğretmenler Günü Mesajı Sözleri

Öğretmenler Günü anlamı itibari ile Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olduğu günü simgeler. Öğretmenler Günü mesajları Atatürk sözleri ile de kutlanır. Ulu önderin bu özel gün için dile getirdiği sözlerden bazıları ise şu şekilde sıralanır:

 • “Öğretmenler çok değerlidir. Cumhuriyet her zaman fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve seciyeli muhafızlar istemektedir. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek her zaman sizlerin elindedir.”
 • “Unutmayınız ki, cumhurbaşkanı bile bir sınıfta öğretmenlerden sonra gelmektedir.”

Atatürk her zaman öğretmenlere çok büyük değer vermiş ve onları her zaman el üstünde tutmuştur. Bu özel gün, bir nevi Atatürk’ü anmak için de en güzel günlerden biridir.

Hediye için Teşekkür Mesajı Nasıl Yazılır?
Filtre Kahve Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Sepetim
Son İncelediklerim Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler